ranko-spanjevic

Rođen 1957 godine u Kruščiću. Osnovnu školu završio u Kruščiću, a gimnaziju u Vrbasu. 1982. godine diplomirao na Fakultetu političkih nauka u Beogradu.

Do 1991. radio na Radničkom univerzitetu „Đura Đaković“ u Kuli, zatim u preduzeću „Kulapromet“ Kula do 1996. godine. Bio je direktor DPP „Jedinstvo“ Kruščić u periodu od 1996-2001. godine.

Posao načelnika odeljenja za društvene delatnosti opštine Kula obavljao od februara 2007. do decembra 2008.godine.

Na mestu direktora Centra za socijalni rad opštine Kula radio je od 1.januara 2009. do januara 2013. godine. U tom periodu je bio i predsednik Odbora za socijalnu politiku opštine Kula koji je izradio prvi strateški dokument opštine posle nekoliko decenija.

Od juna meseca 2013.godine obavlja posao direktora Doma za stare i penzionere Kula.

Oženjen suprugom Milicom, otac Jasne i Uroša i deda Balše i Nađe.